Де використовуються картки

Поделиться страницей

Сучасне життя досить тісно пов’язана з різними картками. Практично кожна людина щодня користується якимись послугами, і відповідно, картами:

 • банківська пластикова карта;
 • паливна карта;
 • передплатної карта за телефон або інтернет;
 • Дисконтна карта;
 • таксофонна карта;
 • кредитна картка;
 • клубна карта і т.д.

За останні пару років світ пластикових карток дуже сильно змінився. Постійно з’являються нові проекти, які породжують нові картки зі всілякими привабливими пропозиціями.

Сьогодні існує велика кількість видів пластикових карток: для приватних підприємців (ПП), для студентів, пенсіонерів, для фінансово багатих людей і так далі.

Крім того, кредитні карти можуть бути простими, платиновими або золотими (за назвою). Кожна з них призначена для певного кола клієнтів, що мають свою тактику і свій підхід до використання пластикових карток.

Класифікація пластикових карток

Класифікувати картки можна по невеликому ряду параметрів. Головний параметр – її цільове призначення. Пластикові картки діляться на:

 • банківські (інша назва – платіжні);
 • клубні;
 • ідентифікаційні;
 • дисконтні.

Банківські картки використовуються для проведення безготівкової оплати послуг або товарів її власником. Також вони потрібні для зняття «живих» грошей з власного банківського рахунку в будь-якому місці світу. Цей вид карток найпоширеніший, так як саме вони найчастіше застосовуються для здійснення різних покупок і в Інтернет, і звичайної торгівлі.

Дисконтні та клубні картки випускаються певними організаціями, клубами, асоціаціями, і поширюються тільки серед членів цих організацій. Володар такої картки має можливість отримати знижку на питання, що цікавлять послуги або товари, придбані в зазначених торгових точках.

Ідентифікаційна картка призначається для регулювання доступу персоналу фірм в окремі приміщення або ж доступу на можливість проведення певних операцій.

Плюси банківських карток

Банківська пластикова картка дає цілодобовий доступ до особистого банківського рахунку. Так, її власник має суттєвий ряд переваг. Їх перелік залежить від виду карти. Але якою б вона не була, її переваги в порівнянні з готівкою такі:

 1. Надійність. Карту можна втратити, її можуть вкрасти, вона може згоріти, потонути, однак гроші будуть «лежати» на банківському рахунку.
 2. Зручність. З картки можна завжди зняти гроші, причому цей процес не займає багато часу і сил.
 3. Економія. При здійсненні будь-яких операцій за кордоном, всі витрати знижуються, так як конвертація робиться за більш вигідним курсом, ніж в обмінних пунктах.
 4. Дохід. З грошей, які лежать на картці, можна отримувати додатковий дохід – певний відсоток (це залежить від банку).
 5. Контроль. Маючи банківську карту, надзвичайно зручно контролювати власний бюджет і вести бухгалтерію.

Підводячи підсумок, можна сказати, що банківські картки – це незамінна річ, яка спрощує життя сучасної людини.

Оставьте ваш отзыв

Обязательное поле

rating fields
Меню