Види і способи друку в поліграфії

Поделиться страницей

Основні види і способи друку в поліграфії:

  1. Високий друк – вид друку, при якому друковані елементи на формі розташовані вище пробільних (інтервал між буквами). В процесі друку пробільні елементи не зачіпають папір. Легкість процесу друку, а також простота створення друкованих форм, закономірно зробили високий друк найбільш популярною. Чіткість букв, рівність штрихів і відбитків – основна перевага даного виду друку в поліграфії.
  2. Глибокий друк. При цьому способі, друковані форми втоплені щодо пробільних. Від високого друку даний спосіб відрізняє варіативність товщини шару фарби (від 10 до 100 мікрометрів). Завдяки глибокого друку досягається опуклість і рельєфність зображень на папері, що можна відчути дотиком. Часто застосовується при друку грошей, цінних паперів і бланків в якості запобіжного захисту від підробок.
  3. Плоский друк. Спосіб, при якому всі елементи (і друкують і пробільні) знаходяться на одній площині. У сучасному вигляді, дана технологія застосовується за допомогою лазера, який управляється комп’ютером. В поліграфічній справі цю технологію використовують для роботи з машинами для офсетного друку.
  4. Шовкографія (трафаретний друк). При цьому способі, для відображення зображень і тексту, застосовується спеціальна трафаретний папір, крізь яку просочується фарба безпосередньо на запечатуваний матеріал. За допомогою спеціалізованих фарб друк здійснюється на різних матеріалах – від пластику й паперу до скла і кераміки. Вважається, що даний вид друку один з найдавніших, однак свій сучасний вигляд ця технологія набула тільки півстоліття тому. Сьогодні шовкографія застосовується в різних галузях – скляної, автомобільної, текстильної та електронної.
Оставьте ваш отзыв

Обязательное поле

rating fields
Меню